Trądzik jest uciążliwym problemem, z którym zmagają się nie tylko nastolatki. Wbrew pozorom, bardzo często i z wielu przyczyn dotyczy od też dorosłych. Jest źródłem niskiej samooceny, powoduje dyskomfort, a nawet negatywnie odbija się na zdrowiu. Marzeniem osób z trądzikiem staje się wówczas gładka cera bez niedoskonałości, więc decydują się one podjąć odpowiednie działanie. Warto rozpocząć je od wykonania szeregu koniecznych badań, a także wizyty u kompetentnego lekarza i sprawdzenia stanu organizmu. Nierzadko okazuje się, że tabletki na trądzik są skuteczniejsze, niż wszystkie stosowane bezpośrednio na skórę kosmetyki i innego typu produkty, które działają tylko od zewnątrz.

Pierwsza pomoc – dermatolog
Kosmetyczka niewiele może zdziałać mając do czynienia z trądzikiem. Oczywiście, pewne jego objawy można łagodzić lub sprawić, żeby nie zostały po nich nieestetyczne blizny stosując rozmaite zabiegi, zwykle jednak konieczne staje się raczej zastosowanie właściwych tabletek na trądzik. Dermatolog powinien zlecić wykonanie różnych szczegółowych badań, bowiem często przyczyny trądziku leżą przykładowo w nieprawidłowych poziomach hormonów płciowych. Wyrównanie ich poziomu nie jest trudne, ale dopóki się tego nie zrobi, żadna kuracja stosowana wyłącznie od zewnątrz ani wspomaganie organizmu suplementami nie pomoże pozbyć się tego uciążliwego problemu.
Przy podejrzeniach, że chodzi właśnie o hormony, pomóc może także endokrynolog, potrafiący analizować wyniki pomiaru ich poziomów (robi się to, badając laboratoryjnie próbkę krwi). Lekarz tej specjalizacji zaproponuje też leki służące doprowadzeniu ilości hormonów do prawidłowych wartości.

Suplementacja
Trądzik może być także sygnałem, że organizmowi brakuje jakichś istotnych substancji. Specjalne tabletki na trądzik pomagają uzupełnić te niedobory, a ich skład jest dobrany pod kątem kondycji zdrowotnej cery. Najczęściej są źródłem takich substancji, jak witamina E, A oraz cynk – to właśnie one pomagają naprawić uszkodzone komórki naskórka oraz zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych, łagodzą i leczą też te istniejące bez tworzenia nieestetycznych blizn. Zwykle specjalne tabletki na trądzik mają też w składzie zioła – między innymi od lat znane z dobrych właściwości oczyszczających i wzmacniających, bogate w mikroelementy pokrzywę i bratka trójbarwnego.