Jedną z najczęściej występujących problemów skórnych jest trądzik. Okazuje się, że odpowiednia higiena skóry często to za mało w przypadku tej dolegliwości i trzeba zacząć zażywać tabletki na trądzik bez recepty, a w zaawansowanym stopniu niezbędne mogą się okazać leki na trądzik. Warto pamiętać, aby nie przesadzać z nadmiernym używaniem dermokosmetyków, które mogą nasilić istniejące już zmiany i dodać kolejnych problemów.

Ziołowe tabletki na trądzik bez recepty
W chwili obecnej apteki mają dość duży asortyment, jeśli chodzi o sprawdzone metody walki z pryszczami. Chodzi tutaj przede wszystkim o tabletki na trądzik bez recepty, które możemy bez problemu zakupić w każdym momencie. Nie są one tak silne jak leki na trądzik przepisywane przez lekarza, ale w wielu przypadkach wystarczą do zwalczenia problemów skórnych. Farmaceuta zawsze służy radą, więc poleci nam właściwe tabletki na trądzik bez recepty. Roślinne leki na trądzik wytwarzane są na bazie naturalnych wyciągów, które mają w składzie dobroczynne składniki aktywne. To właśnie one wykazują najsilniejsze działanie, na którym nam zależy.

Jakie zioła wspomagają walkę z trądzikiem?
Skuteczną rośliną jest fiołek trójbarwny, który oczyszcza krew i przyspiesza przemianę materii, a dodatkowo działa moczopędnie. Dzięki takiemu działaniu zostają usuwane wraz z moczem z naszego organizmu trujące produkty przemiany materii. Jest on od dawna używany do leczenia trądziku, wysypek czy egzem.
Z kolei mniszek lekarski nie tylko oczyszcza organizm, ale także wykazuje działanie wspomagające wydzielanie żółci, a więc poprawia procesy trawienne. Skuteczna jest także zielona herbata, która jest źródłem antyoksydantów zwalczających wolne rodniki. Zawarte w liściach flawonoidy mają właściwości antybakteryjne oraz antywirusowe. Znana jest również z dobroczynnego wpływu na dolegliwości układu pokarmowego.
Pamiętać również należy o dostarczeniu organizmowi konkretnych witamin. Witamina PP pozwala na utrzymanie stanu skóry w dobrej kondycji, a ponadto optymalizuje pracę układu pokarmowego oraz układu nerwowego. Wskazane jest także stosowanie cynku, który wykazuje działanie antyoksydacyjnych, a poza tym przyśpiesza gojenie skóry, opóźnia procesy starzenia organizmu oraz bierze udział w wytwarzaniu kolagenu.