Trądzik, czyli przypadłość skórna, jest zmorą wielu osób. Zdarza się, że terapia lekami bywa nieskuteczna oraz wtedy szukamy innych sposobów walki z problemem.

W internecie znajdziemy wiele babcinych metod na pozbycie się trądziku, jednak czy wszystkie z nich są tak naprawdę skuteczne? Możemy wypróbowywać na swoim ciele przeróżne sposoby, zastanówmy się jednak czy wszystkie z dostępnych nam metod są bezpieczne? Istnieje jedna metoda walki z trądzikiem, która na pewno nie zaszkodzi.

Metoda, o której mowa, to dieta redukująca trądzik.

Pragnąc pozbyć się trądziku powinniśmy stosować w naszej codziennej diecie, kilka prostych zasad. Pierwsza z nich to wyeliminowanie z diety pikantnych potraw oraz soli, bowiem przyczyniają się one do powstawania nowych zmian na skórze. Potem niezwykle ważne jest wyeliminowanie z lodówki produktów wysoko przetworzonych, które bogate są w sztuczne barwniki, konserwanty a także inne sztuczne poprawiacze smaku. Kolejna rada to wyeliminowanie z menu kakao, które także przyczynia się do powstawanie trądziku. Nie powinno się także zażywać w trakcie kuracji alkoholu – ten też ma negatywny wpływ na wygląd naszej skóry.

Dieta na trądzik niewątpliwie powinna być bogata w owoce oraz warzywa, które zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, witamin z grupy A, E oraz K. Zarówno wymienione witaminy jak i błonnik pokarmowy wykazują korzystny wpływ na naszą cerę.