Co roku w okresie jesienno-zimowym stykamy się z reklamami suplementów. Czy rzeczywiście gwarantują odporność i zdrowie? Na pewno nie zaszkodzą, gdyż wzmocniony organizm lepiej upora się z różnorakimi infekcjami. Szczególnie istotne jest zażywanie witamin (ostatnio bardzo rozpowszechnioną witaminą jest witamina D), gdyż dzięki nim można zadbać nie tylko o ogólną kondycję organizmu, lecz również o stan skóry i paznokci. Tym ostatnim poświęcone są nawet specjalne suplementy. Paznokcie wymagają dostarczania organizmowi biotyny i cynku, by mogły szybko rosnąć, a także być mocne. Chyba każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że nawet szybko rosnące paznokcie nie będą dobrze wyglądać, gdy co jakiś czas się połamią z powodu zbytniej kruchości.

Dodatkowym wspomaganiem wzrostu zajmują się specjalne odżywki z witaminami. Trzeba jednak uważać na kosmetyki z dodatkiem formaldehydu. Stosowne raz na jakiś czas rzeczywiście mogą wspomóc wzrost paznokcia i znacznie go wzmocnić, jednakże dłuższe stosowanie jest przeciwwskazane. Już od dłuższego czasu można zetknąć się na opinie o szkodliwości formaldehydu stosowanego w odżywkach. Szczególnie trzeba uważać na te drogeryjne, które kosztują stosunkowo niewiele. Mogą powodować uczulenia, jak również odstawianie płytki paznokcia od macierzy. Poza nieestetycznym wyglądem (żółte rozlane plamy pod płytką), ta choroba może powodować powstanie grzybicy paznokci. Jak widać formaldehyd jest szkodliwy. Aby zachować piękno należy stosować sprawdzone i polecane przez dermatologów specyfiki, które niekoniecznie kosztują tyle ile dyskontowy lakier do paznokci. Dodatkowo warto zainteresować się suplementami diety i przede wszystkim zdrowym odżywianiem wypełnionym warzywami i owocami. Wpływ na wygląd paznokci ma również moczenie ich w ciepłym oleju. Najprzyjemniejszym olejkiem jest olejek arganowy, jednakże dla dobrych efektów wystarczy zwykła oliwa z oliwek, którą należy podgrzać w garnku. Następnie trzeba zamoczyć paznokcie na kilka minut, by wchłonęły dobroczynne substancje wpływające na ich wzrost. Tak robiły nasze babki, i tak polecają robić dzisiejsze kosmetyczki. Dodatkową pomocą mogą być specjalistyczne olejki do paznokci, które można kupić w aptekach. Trzeba jednak uważać na to, by w swoim składzie nie zawierały wyżej wymienionego formaldehydu. Wiele kobiet poza dbaniem o płytkę paznokciową zwraca uwagę także na ich wygląd.

Bardzo popularnym zabiegiem w gabinetach kosmetycznych jest manicure hybrydowy. Istnieje jednak wiele opinii świadczących o tym, że to nie do końca bezpieczny zabieg. Otóż zaniedbana płytka po zdjęciu hybryd będzie jeszcze bardziej osłabiona. Problemem mogą być rozdwojone końcówki i zbytnią łamliwość. Z tego powodu warto zastanowić się czy na pewno chcemy mieć wygodny i estetyczny manicure, który może znacząco osłabić i tak słabą płytkę paznokcia. Czasami lepiej wybrać bardziej tradycyjne metody, które może nie są tak wygodne, jednak na pewno nie przyniosą tylu szkód dłoniom. Ostatecznie to również jest bardzo ważne.

10 października 2019 Brak komentarzy admin Zdrowa cera , ,