Trądzik jest przypadłością, na którą zapadają nie tylko młodociani (trądzik młodzieńczy), ale w podobnym stopniu dorośli (trądzik różowaty i trądzik zwyczajny). Uwarunkowań ujawniania się trądziku może być bardzo dużo.
Jak leczyć pryszcze? Nie ma jednego antidotum, które niemalże jak czarodziejska różdżka, umożliwiłoby zniwelować niedogodność. W wielu okolicznościach ratują smarowidła znajdujące się w aptekach jak Benzacne czy Brevoxyl. Pewna ilość osób zażywa pigułki Visaxinum. Jednakże jeżeli posiadamy trądzik o znaczącym nasileniu, należy wyruszyć do lekarza zajmującego się chorobami skóry.
Odwiedzenie lekarza da możliwość stwierdzić przyczynę, czym wywołany jest trądzik i zaordynować właściwą metodę leczenia. Mogą to być antybiotyki, ale w wielu przypadkach, trądzik po pewnym czasie nawraca. Wielu lekarzy zajmujących się chorobami skóry ordynuje maści składające się z kwasów (np. kwas azelainowy) lub też posiadające w składzie retinoidy trzeciej generacji np. adapalen.
Retinoidy to związki organiczne, mające zastosowanie w leczeniu pryszczy. W wielu okolicznościach są przynoszące efekt, jeżeli aplikuje się je cyklicznie. Mogą pomóc raz na zawsze wyeliminować wypryski. Jednakże w wielu przypadkach ujawniają się efekty uboczne w postaci zaczerwienionej, przesuszonej skóry. Aczkolwiek po przystosowaniu się skóry do mazidła (np. Epiduo) widziane są zauważalne skutki.
Ostatecznym rozwiązaniem, jeżeli nic już nie odnosi skutku, jest zaaplikowanie farmaceutyku Izotek. Jest to niezwykle silny farmaceutyk, powodujący bardzo dużo efektów ubocznych. U przeważającej części ludzi mogą pojawić się opuchnięcie i krwawienie z nosa, suchość ust. Jest to na tyle mocny środek , że przy zażywaniu nie pozwala się na zachodzenie w ciążę, ponieważ farmaceutyk ten może wpłynąć na śmierć dziecka lub jego zauważalną niepełnosprawność intelektualną.

6 marca 2018 Brak komentarzy admin Zdrowa cera , , ,