Każdy mający problem z wypryskami, chce poznać sekret, jak pozbyć się pryszczy błyskawicznie i skutecznie, a najlepiej jeszcze raz na zawsze. Niestety nie ma jednego pewnego dla wszystkich panaceum na zmiany skórne. Jednak istnieją rozwiązania, które są w stanie pomóc nam uprać się z nieestetycznymi niedoskonałościami.

Domowe sposoby na zmiany trądzikowe
Wielu z nas zauważając biały czopek, który sterczy nieestetycznie na środku czoła, chce go możliwie najszybciej wycisnąć. Jest to skuteczny sposób pod jednym warunkiem, że zrobimy to umiejętnie i nie doprowadzimy do rozprzestrzenienia się bakterii na kolejne partie twarzy. Korzystniejszą metodą jest wykonanie parówki, która ma za zadanie otworzenie porów skóry. Po ich otwarciu, można zdecydowanie łatwiej pozbyć się niechcianego pryszcza. W tym celu należy nalać do miski parującą wodę i umieścić twarz tuż nad parą. Aby para nie uciekała na boki, trzeba nakryć głowę nad miską tkaniną. Warto dodać do wody ziołowe ekstrakty albo kilka kropli jakiegoś olejku eterycznego, które przyspieszą procesy oczyszczające cerę i dodadzą jej witalności i blasku.
Z prostych metod należy wspomnieć o zastosowaniu na pryszcze zwyczajnej pasty do zębów. Działa ona podobnie jak maść na trądzik, a zatem można się nią na pewno wspomóc w nagłym przypadku. Wystarczy nałożyć pastę na zmianę skórną i pozostawić do wyschnięcia na czas 20 minut. Chodzi tutaj o wysuszenie niechcianego wągra.
Ciekawym sposobem jest także skorzystanie z powszechnej aspiryny, z której w prosty sposób można przyrządzić maseczkę przeciwtrądzikową. Potrzebować będziemy dodatkowo jogurtu naturalnego, do którego wsypiemy aspirynę rozdrobnioną na puder. Po rozmieszaniu nakładamy powstały kosmetyk na twarz i zmywamy go po czasie około 15 minut. Najważniejszą substancją aktywną w aspirynie jest kwas salicylowy, który wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i oczyszczające. Maść na trądzik bardzo często zawiera właśnie wspomniany kwas salicylowy, więc dobrze jest wziąć pod uwagę taki niedrogi sposób na pozbycie się niedoskonałości. Oczywiście nie powinno się przesadzać z ilością tabletek użytych w czasie jednej aplikacji. Zwykle wystarczającą ilością jest kilka tabletek dla otrzymania zadowalających efektów.